Belka
Poniedziałek, 26 Lutego 2024   imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Przemyska Biblioteka zaprasza na spotkanie z podróżnikiem i działaczem społecznym Janem Melą

Data publikacji: 2022-04-05, Data modyfikacji: 2022-04-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Przemyska Biblioteka zaprasza na spotkanie z podróżnikiem i działaczem społecznym Janem Melą

Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, Krzysztof Gudzelak oraz II Liceum Ogólnokształcące im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu zapraszają na spotkanie z podróżnikiem i działaczem społecznym Janem Melą. Odbędzie się ono 8 kwietnia br. o godz. 17.00 w PBP przy ul. Grodzkiej 8, a poprowadzi je Patryk Lewy.

Jan Mela (ur. 1988) to założyciel i prezes Fundacji „Poza Horyzonty”, której misją jest pomoc osobom po amputacjach kończyn oraz ich rodzinom. Sam w wieku 13 lat uległ ciężkiemu wypadkowi, w wyniku którego stracił rękę i nogę. Niepełnosprawność nie przeszkodziła mu jednak w samorozwoju i przekraczaniu własnych barier. Dwa lata po wypadku wraz z polarnikiem Markiem Kamińskim wyruszył na wyprawę na Biegun Północny, a później na Południowy. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro i Elbrus, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon. Swoją postawą motywuje wszystkich, nie tylko osoby z niepełnosprawnościami, dając przykład siły woli i samozaparcia w dążeniu do upragnionego celu.

Jan Mela będzie gościem specjalnym gali finałowej kolejnej edycji Konkursu Literackiego „Są gdzieś okna, które płoną cały czas”, która odbędzie się tego samego dnia o godz. 12.00 w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki „Zamek”. Konkurs organizowany jest przez II Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu z inicjatywy jego absolwenta Krzysztofa Gudzelaka, który również mierzy się z niepełnosprawnością i udowadnia, że nie musi być ona przeszkodą w spełnianiu marzeń.

Patronat medialny nad całym przedsięwzięciem objęły: tygodnik „Życie Podkarpackie”, Gazeta Codzienna „Nowiny”, portal „Nowiny 24”, TVP3 Rzeszów, Radio Fara, Radio Via. Partnerem wydarzenia jest Fundacja „Lotto” im. Haliny Konopackiej.

, Źródło artykułu: Urząd Miejski w Przemyślu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  przemyśl

  Przemyśl – to miasto na prawach powiatu położone jest w południowo-wschodniej części kraju, w województwie podkarpackim. Miasto nad Sanem zostało założone około X w.

  W związku z tym spodziewać się można tu wielu zabytków i tak jest w rzeczywistości. Trzeba uświadomić sobie, że w Przemyślu jest ich najwięcej w całym województwie, a i w skali Polski miasto plasuje się wysoko pod względem liczby zabytkowych obiektów. Turyści mogą zwiedzać Zamek Kazimierzowski, Pałac Lubomirskich czy dworek Stanisława Orzechowskiego. Z obiektów sakralnych wymienić należy liczne kościoły, klasztory i świątynie innych religii – cerkwie i synagogi. Nawet miłośnicy militariów znajdą tu coś dla siebie. Fragmenty murów obronnych miasta? Forty Twierdzy Przemyśl? A może bunkry Linii Mołotowa? Najlepiej zobaczyć wszystko. Najstarsze zabytki to te w stylu preromańskim i romańskim. Datuje się je na IX i X w. Do miasta można dostać się drogą krajową nr 28 lub 77, a także wojewódzką 884 i 885.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola