Belka
Poniedziałek, 26 Lutego 2024   imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Krajowa Administracja Skarbowa pomaga

Data publikacji: 2022-03-28, Data modyfikacji: 2022-03-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Krajowa Administracja Skarbowa pomaga

Krajowa Administracja Skarbowa przekazała 23 marca br. kolejną transzę pomocy rzeczowej zebranej wśród swoich pracowników i funkcjonariuszy. Do Centrum Pomocy Humanitarnej w Przemyślu trafiło 10 palet różnego rodzaju towarów m.in. koce, pieluchy, art. higieniczne, torby, walizki, ubrania a także żywność i słodycze dla dzieci.

Do zbiórki prowadzonej przez Izbę Administracji Skarbowej w Rzeszowie włączyły się wszystkie jednostki wchodzące w skład  Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu, podległe urzędy skarbowe oraz  Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.
Akcja pomocy prowadzona jest przez KAS w całym kraju- Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie pośredniczy  także w przekazywaniu pomocy zebranej  przez izby administracji skarbowej  z Wrocławia, Opola, Krakowa, Kielc, Łodzi, Katowic a także Krajowej Szkoły Skarbowości – z pomocą przemyskiej filii tej szkoły.

Do tej pory na Podkarpaciu zebrano kilkadziesiąt  tysięcy sztuk artykułów najpilniej potrzebnych uchodźcom m.in. napoje i żywność, artykuły higieniczne, dziecięce,  koce i śpiwory i wiele innych.

Pomoc ze strony KAS przekazali: Z-ca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Ewa Tutka, podinsp. Aneta Lechowicz Naczelnik Podkarpackiego Urzędu Celno-  Skarbowego w Przemyślu oraz kierownik przemyskiej filii Krajowej Szkoły Skarbowości Robert Bal.  Dary na rzecz centrum pomocy odebrał Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun.

Akcja pomocy  jest kontynuowana i  w najbliższych dniach planowane jest   przekazanie  kolejnych transportów z pomocą na rzecz uchodźców przybywających do Polski z Ukrainy.

, Źródło artykułu: Urząd Miejski w Przemyślu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  przemyśl

  Przemyśl – to miasto na prawach powiatu położone jest w południowo-wschodniej części kraju, w województwie podkarpackim. Miasto nad Sanem zostało założone około X w.

  W związku z tym spodziewać się można tu wielu zabytków i tak jest w rzeczywistości. Trzeba uświadomić sobie, że w Przemyślu jest ich najwięcej w całym województwie, a i w skali Polski miasto plasuje się wysoko pod względem liczby zabytkowych obiektów. Turyści mogą zwiedzać Zamek Kazimierzowski, Pałac Lubomirskich czy dworek Stanisława Orzechowskiego. Z obiektów sakralnych wymienić należy liczne kościoły, klasztory i świątynie innych religii – cerkwie i synagogi. Nawet miłośnicy militariów znajdą tu coś dla siebie. Fragmenty murów obronnych miasta? Forty Twierdzy Przemyśl? A może bunkry Linii Mołotowa? Najlepiej zobaczyć wszystko. Najstarsze zabytki to te w stylu preromańskim i romańskim. Datuje się je na IX i X w. Do miasta można dostać się drogą krajową nr 28 lub 77, a także wojewódzką 884 i 885.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola