Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Twierdza Przemyśl po 97 latach... Wydobycie wieży pancernej Fort IX Brunner Ujkowice

 
Dnia 15 listopada 2012 r. na forcie IX "Brunner" w Ujkowicach pod Przemyślem wydobyto połowę wieży pancernej haubicy lub moździerza kal. 15 cm rozerwanej wybuchem podczas niszczenia Twierdzy Przemyśl 22 marca 1915 r. Akcję wydobycia wieży zorganizował 5 Batalion Strzelców Podhalańskich z Przemyśla i 1 Batalion Czołgów z Żurawicy. W filmie wykorzystano muzykę: Art Flower - J.S. Bach - Aria na strunie G. Zdjęcia związane z historią Przemyśla, w tym dawnym lotniskiem w Hureczku i wizytą Jana Pawła II można znaleźć na stronie HIGHERTHANJUMBOJETS.PL

 


przemek1029
 
Data pliku video: 2012-12-10, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  przemyśl

  Przemyśl – to miasto na prawach powiatu położone jest w południowo-wschodniej części kraju, w województwie podkarpackim. Miasto nad Sanem zostało założone około X w.

  W związku z tym spodziewać się można tu wielu zabytków i tak jest w rzeczywistości. Trzeba uświadomić sobie, że w Przemyślu jest ich najwięcej w całym województwie, a i w skali Polski miasto plasuje się wysoko pod względem liczby zabytkowych obiektów. Turyści mogą zwiedzać Zamek Kazimierzowski, Pałac Lubomirskich czy dworek Stanisława Orzechowskiego. Z obiektów sakralnych wymienić należy liczne kościoły, klasztory i świątynie innych religii – cerkwie i synagogi. Nawet miłośnicy militariów znajdą tu coś dla siebie. Fragmenty murów obronnych miasta? Forty Twierdzy Przemyśl? A może bunkry Linii Mołotowa? Najlepiej zobaczyć wszystko. Najstarsze zabytki to te w stylu preromańskim i romańskim. Datuje się je na IX i X w. Do miasta można dostać się drogą krajową nr 28 lub 77, a także wojewódzką 884 i 885.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola