Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przemyśl Gł.-Warszawa Cen.CMK+Gradobicie.TLK 35104,,Małopolska". EP09-04. 29.07.2018

 
Jedno przyznać muszę- gdybym wiedział ,że TLK ,,Małopolska" nie będzie jechał przez Tomaszów Maz. i Koluszki, tylko bezpośrednio linia CMK do Stolicy, to w ogóle nie pojechałbym 28.07.2018 do Przemyśla. Dlaczego więc tak zrobiłem??Zmylił mnie wskazany na bilecie kilometraż. Bo tak się akurat składa, że gdy ,,Małopolską" jechałem z Warszawy do Przemyśla ,przez Koluszki i Tomaszów ,kilometry były identyczne (590).Do Krakowa w pociągu w miarę luźno było i nic nie zapowiadało, że będzie to tak koszmarna podróż. W związku z przetrasowaniem pociągu na linię CMK, myślałem czy nie wysiąść w Krakowie. Może i należało tak zrobić? Bo w Krakowie Głównym zrobiło się nie wesoło. Ludzi dosiadło tyle,że do samej Warszawy trzeba było na korytarzu stać i jeszcze nie było się jak ruszyć. O tym ,że na koniec pociągu znowu miałem współpasażerów z rowerami nawet nie wspomnę. Do tego moim sprzymierzeńcem nie była pogoda. Pierwsze oberwanie chmury miałem w Tarnowie, ale jeszcze bez konsekwencji. Za to potem było nieciekawie. Prawdziwa burza zaczęła natomiast,szaleć po mi minięciu Kozłowa, deszcz i grad, że świata widać nie było. Po opuszczeniu stacji Włoszczowa Północ, niestety około trochę filmu straciłem ,gdyż zalało mi szybę od zewnątrz i zaparowało od środka. Tak czy inaczej, zapraszam do oglądania! One must admit-If I knew that the TLK 35104,,Małopolska" train will not be travelling by Tomaszów Maz.and Koluszki,I would not go at all 28.07.2018 to Przemyśl. So why did I do that??I was fooled by the millage indicated on the ticket. Because it just happens that when i was from ,,Lesser Poland" I went from Warszawa to Przemyśl,trough Koluszki and Tomaszów Maz.,kilometers were identical(590).It was relatively loose to Krakow on the train and it was not promising that it would be such a nightmare trip. As the train was being repaired on the CMK line, I was thinking whether or not get off in Krakow. Mybe it had to be done anyway?Because at the Kraków Główny station,it did not get fun. The people mounted so much that it was necessary to stand in the corridor to Warszaw ,and there was no way to move.I did not even mention the fact that at the end of the train I had co -passengers with bicycles. For this my ally was not the weather,The first cloudburst,Ihad in Tarnów,but sill without consequences.A real storm, however ,began go to crazy after passing Kozłów, rain nad hail, that the world could not be seen. After leaving the Włoszczowa Północ station, unfortunately, I lost about 5 minutes of the film, beacause it flooded the glass from the outside and evaporated from the inside. Anyway,I invite youb to watch!

 


Tomek Jurek Wlazło
 
Data pliku video: 2018-08-04, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  przemyśl

  Przemyśl – to miasto na prawach powiatu położone jest w południowo-wschodniej części kraju, w województwie podkarpackim. Miasto nad Sanem zostało założone około X w.

  W związku z tym spodziewać się można tu wielu zabytków i tak jest w rzeczywistości. Trzeba uświadomić sobie, że w Przemyślu jest ich najwięcej w całym województwie, a i w skali Polski miasto plasuje się wysoko pod względem liczby zabytkowych obiektów. Turyści mogą zwiedzać Zamek Kazimierzowski, Pałac Lubomirskich czy dworek Stanisława Orzechowskiego. Z obiektów sakralnych wymienić należy liczne kościoły, klasztory i świątynie innych religii – cerkwie i synagogi. Nawet miłośnicy militariów znajdą tu coś dla siebie. Fragmenty murów obronnych miasta? Forty Twierdzy Przemyśl? A może bunkry Linii Mołotowa? Najlepiej zobaczyć wszystko. Najstarsze zabytki to te w stylu preromańskim i romańskim. Datuje się je na IX i X w. Do miasta można dostać się drogą krajową nr 28 lub 77, a także wojewódzką 884 i 885.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola