Konstytucja Biznesu razem z pakietem „100 zmian dla firm" oraz rozwiązaniami, które rozszerzają zachęty inwestycyjne na terenie całej Polski, tworzą spójny system wspierania przedsiębiorczości. Ułatwienia dotyczą również prawa podatkowego oraz zamówień publicznych. Informacje o tych pozytywnych zmianach i o ofercie wsparcia firm z sektora MŚP chcemy przekazać przedsiębiorcom.
3xP: prosty, przyjazny i przejrzysty system podatkowy
„Zmieniamy administrację skarbowa w duchu Konstytucji Biznesu. To zmiana kulturowa, która wymaga czasu. Przedsiębiorczość i biznes są naszymi partnerami, dzięki którym mamy dochody podatkowe i wzrost gospodarczy. Stawiamy na filozofię 3xP, czyli na prosty, przejrzysty i przyjazny system podatkowy. To otwiera nowy, ważny rozdział w relacji administracji z podatnikami." – podkreśla minister finansów prof. Teresa Czerwińska.
Kilkadziesiąt spotkań w całym kraju
Cykl rozpoczęła konferencja w Koszalinie (21 maja). Spotaknie w Przemyślu odbędzie się 5 czerwca br. Na najbliższe miesiące zaplanowano w sumie kilkadziesiąt konferencji w miastach powiatowych i wojewódzkich w całej Polsce.
Konferencjom będą towarzyszyć strefy informacyjne, gdzie do dyspozycji uczestników będą eksperci z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Urzędu Zamówień Publicznych.
Organizatorami wydarzenia są Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Ministerstwo Finansów, jako partner przedsięwzięcia, serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniach.
Szczegółowe informacje o konferencjach znajdziesz na stronie prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).
Sprawdź, kiedy będziemy w Twojej okolicy. Zarejestruj się już dziś.
Przemyśl – to miasto na prawach powiatu położone jest w południowo-wschodniej części kraju, w województwie podkarpackim. Miasto nad Sanem zostało założone około X w. W związku z tym spodziewać się można tu wielu zabytków i tak jest w rzeczywistości. Trzeba uświadomić sobie, że w Przemyślu jest ich najwięcej w całym województwie, a i w skali Polski miasto plasuje się wysoko pod względem liczby zabytkowych obiektów. Turyści mogą zwiedzać Zamek Kazimierzowski, Pałac Lubomirskich czy dworek Stanisława Orzechowskiego. Z obiektów sakralnych wymienić należy liczne kościoły, klasztory i świątynie innych religii – cerkwie i synagogi. Nawet miłośnicy militariów znajdą tu coś dla siebie. Fragmenty murów obronnych miasta? Forty Twierdzy Przemyśl? A może bunkry Linii Mołotowa? Najlepiej zobaczyć wszystko. Najstarsze zabytki to te w stylu preromańskim i romańskim. Datuje się je na IX i X w. Do miasta można dostać się drogą krajową nr 28 lub 77, a także wojewódzką 884 i 885.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola